Ustawienia serwera 35 - Dyskusja

Witaj! Cieszymy się, że z nami jesteś ;-)
Ważne linki:
» System Support
» Chat - IRC
Newsy z gry:
» Zostań Operatorem Gry - REKRUTACJA OTWARTA!
» Happy Day

Newsy z forum:
» Wskazówki dotyczące nowego forum

• Witajcie!

W tym temacie możecie wybrać konfigurację nowego świata w Kingsage PL. Mile widziane jest (oczywiście nie obowiązkowe), aby poza samym wyborem pokusić się również o dwa zdania komentarza, więc śmiało :)

Co do możliwości wyboru:

• Prędkość: x1, x2, x3 lub x4
    • Prędkość jednostki: x1, x2, x3 lub x4
    • Bonus nocny: aktywny od xx: xx do xx: xx (nie wcześniej niż od północy) lub wyłączony
    • Maksymalny dystans podróży: można ustawić dowolną wartość, na przykład 15 (wcześniej wybór był tylko między 70 a 100)
    • Ochrona podboju: 30 dni lub mniej

Pozostałe ustawienia będą „standardowe”.

Ważne: Nie wiemy, kiedy nowy serwer będzie otwarty, ale informacje zebrane w tym temacie zostaną przekazane w poniedziałek, 06 maja o 9 rano. Pamiętajcie jednak, że mimo to, nie mamy pewności, że propozycja ustawień zostanie zaakceptowana. Gdy tylko otrzymamy informacje dotyczące startu nowego serwera, niezwłocznie je opublikujemy :)

Aktualizacja 06.05.2019

Ustawienia świata 35 jakie zostały przekazane to:

• Prędkość: x4
    • Prędkość jednostki: x2
    • Bonus nocny: aktywny od 00:00 do 10: 00
    • Maksymalny dystans podróży: 30
    • Ochrona podboju: 30 dni

56149f9808937c14.jpg

Game Admin PL

&

Game Admin NL

Prędkość jednostki: x2

Bonus nocny: aktywny od 00:00 do 08:00

Maksymalny dystans podróży: 50

Ochrona podboju: 21 dni

Jeśli jest taka możliwość, to ustawienie ochrony przeciw mocniejszym graczom 10:1 na stałe .

Rafaell2.jpg

Edited 3 times, last by Rafaell ().

Prędkość jednostki: x4

Bonus nocny: aktywny od 00:00 do 08:00

• Prędkość jednostki: x4
    • Bonus nocny: od 0:00 do 8:00
    • Maksymalny dystans podróży: 60
    • Ochrona podboju: 14 dni

Bonus nocny: nieaktywny

Maksymalny dystans podróży: 60

• no dawajcie raz jeszcze x1, będzie fajnie, co Wy speeda chcecie? gorzej Wam? Kappa

Prędkość: x2

Bonus nocny: wyłączony

Maksymalny dystans podróży: 180 pól (aby przeniesienia były nieefektywne)

Ochrona podboju: 14 dni

Pani GA sylwia czy nie można jakiegoś szybkiego serwera typu cud?

Taki czasowy speed byłby zdecydowanie lepszy niż nowe światy.

Nowy świat zaburzy trwający s34 i taki speed byłby fajnym odświeżeniem dla znudzonych grą na slow serwerach.

"Długość minuty jest różna, zależnie od tego, po której stronie drzwi od toalety stoisz."

"Wszystko w porządku? Boisz się? Już dobrze. Lęk to nic złego, nie wolno tylko pozwolić, żeby uniemożliwił ci osiągnięcie celu".

"Czasami, aby zrozumieć samego siebie, musisz zobaczyć siebie w oczach kogoś innego."

"Mężczyzna któremu towarzyszy odpowiednia kobieta żyje pełnią życia."

Edited once, last by Petirrosso ().

• Cóż, gdyby to tylko było w mojej mocy... zgadzam się, że otworzenie "cudu" byłoby dobrym pomysłem.

Póki co, mamy "zwykły" świat, tu również można się pobawić :)

56149f9808937c14.jpg

Game Admin PL

&

Game Admin NL

• Można, jak najbardziej :) może Pani CM mogłaby tam szepnąć parę słów o serwerze typu cud albo jakimś prawdziwym speedzie to może na jesień/zimę firma otworzy (choć patrząc na dotychczasowy rozwój sytuacji to nikłe szanse).

Ale ja ciągle wierzę i czekam, że albo będzie znów międzynarodówka speed albo zwykły speed dla społeczności.

"Długość minuty jest różna, zależnie od tego, po której stronie drzwi od toalety stoisz."

"Wszystko w porządku? Boisz się? Już dobrze. Lęk to nic złego, nie wolno tylko pozwolić, żeby uniemożliwił ci osiągnięcie celu".

"Czasami, aby zrozumieć samego siebie, musisz zobaczyć siebie w oczach kogoś innego."

• Prędkość jednostki: x1
    • Bonus nocny: aktywny od 00:00 do 09:00
    • Maksymalny dystans podróży: 30 pól
    • Ochrona podboju: 30 dni

Przydałaby się zwiększona prędkość, gdyż relikty na przyspieszenie budowy rujnują budżet rodzinny. Prędkość jednostki mogłaby zostać standardowa. To piękne uczucie, kiedy po całym dniu marszu wojsko musi zawrócić z powodu traktatu. Długi bonus to świetna sprawa, mogę rozdysponować surowce i wojsko już po przyjeździe do pracy, zamiast robić to w trakcie jazdy (przy bonusie do 08:00), dzięki czemu zamiast tracić pieniądze na mandaty, inwestuję w zaplanowane przeniesienia, by móc dzielnie unikać walki. Skrócony maksymalny dystans podróży na pewno pomógłby trochę nowszym graczom na serwerze przed zostaniem pożywką dla tych, co zaczęli rozgrywkę pierwszego dnia. Długa ochrona podboju ratowałaby uboższych graczy od przedwczesnego włączenia ich osad w szeregi tych, którym ojciec nie skąpi renty i daje na Korony.

Oczywiście bardziej spodobałby mi się pomysł otwarcia przyspieszonego serwera, bo przy spadkowej frekwencji na kolejnych około standardowych serwerach każdy wydaje się podobny do poprzedniego, ci sami gracze, w tym samym sojuszu, miejscu na mapie, z tą samą strategią, rozgrywka o łatwym do przewidzenia finale.

• Guys vote for:

2x speed

4x unit speed

That will make piece treaties useless.

Faceci głosują na: 2x prędkość 4x jednostka prędkości To sprawi, że traktaty pokojowe będą bezużyteczne.

• Przy takim ustawieniu może traktaty będą bezużyteczne, ale wydaję mi się ,że gracze, którzy korzystają z surowców z koła będa mieć nad pozostałymi jeszcze większą przewagę.

Rafaell2.jpg

• Prędkość x4

Prędkość jednostek x2

Bonus nocny aktywny 00:00 - 09:00

Maksymalny dystans podróży 50 pól

Ochrona podboju 14 dni

Po totalnie nietrafionym ustawieniowo s34 myślę, że warto delikatnie zwiększyć parę ustawień. Czuję, że moje typy sa najlepsze ponieważ rozgrywka bedzie dużo szybsza a jednoczesnie nie będzie wymagać siedzenia na grze 24/7 i pilnowaniu flagi. Predkość x4 to przy maks eko prawie 30k sury na godzine z boostami co daje bardzo szybki rozwój wszystkim, totalnie czyni nieskutecznymi koroniarzy jak na s34 RoboCop przy wlaśnie x1. :-) (chodzi o krecenie z koła po przebiciu pewnych barier punktowych, gdzie koło daje wiecej sury i tym bardziej koroniarze potrafią odskoczyć - latwa matma), predkość woja x2 to moim zdaniem taki czas który, jeszcze będzie do zaakceptowania dla graczy którzy nie siedzą na gierce cały czas. Kratka w kratke hrabią to 17 min 30 sekund, więc moim zdaniem optymalniej niż na x4 gdzie wynosi to 8 min 45 sekund. Czasem ten czas można w ogóle na fladze przeoczyć, zwłaszcza jak się nie posiada żadnych skryptów które wklejają flagę na forum, o czym już poinformowałem support więc nie sądzę by poruszać tu dalej ten temat. Ale na pewno by taki czas zmniejszył dysproporcję w przewadzę skryptu. :-D tak o was mówię GANG :D My, GP wolimy wygrać uczciwie. Jednak gdyby się udało wybrać takie ustawienia to wasz skrypt byłby bezużyteczny na kolejnym świecie. Kolejna sprawa bonus nocny, jego brak jest chyba tylko popierany przez no-lifów, osobiście nie widzę wielkiej różnicy miedzy tym do 8 a tym do 9, a z racji że ludzie wolą rano spać myślę że do 9 bedzie dla większości korzystniejszy. Maksymalny dystans podróży, to tak naprawde statystyka na papierze, ponieważ światy nowe są tak małe że zazwyczaj i tak da radę polecieć z jednego konca na drugi, ale 50 pól to chyba tak optymalniej, ale tu zaznaczam że troszkę z przymruzeniem oka patrzę na tą opcję do wyboru. Czas podboju, wybrałem 14 dni ponieważ przy eko x4 zazwyczaj przecietny gracz po tygodniu postawi hrabiego i podbije drugą osadę, kolejny tydzień to bardzo dużo czasu podczas ktorego zawsze się wiele zmienia na świecie i uważam, że dalsza ochrona po tym czasie nie ma sensu, w sytuacji jakze częstej gdy jakiś sojusz zdominuje jakiś rejon a nie może podbić przez np. 30 dni glownych osad przeciwników mimo że praktycznie są bez wojska. Zawsze jest przeniesienie, jeśli komuś nie pasuje okolica, lepsze to niż blokowanie rozwoju innych :-) tyle ode mnie.

• x1,x1,czyli podstawowe ustawienia na 19 PL światach w KingsAge.

Czy totalnie nietrafiona bądź trafiona na nowym św 34 to można nad tym dyskutować. Dobrze, że wróciło coś co pojawiało się notorycznie aż do 11 świata,

Problem raczej leży gdzie indziej, wtedy nie było koła fortuny. Tutaj gracze trochę przesadzili z inwestycją w korony. Patrząc jednak na aktualne sojusze to te różnice już nie są takie duże, jak na początku gry. Rozgrywka będzie dłuższa, szybko się nie zakończy. Niektórzy lubią taką grę.

Obserwuje również świat Czeski oraz Brazylijki tam już od startu świata większość graczy, rozwijała się na jednakowym poziomie bez inwestycji. Inna społeczność, może mniejsza liczba graczy, ale nikogo nie skusiło by mieć nad kimś przewagę.

Przechodząc do sedna, uważam, że takie światy też są co jakiś czas potrzebne, to co się powinno zmienić to sposób finansowania tej gry, który byłby bardziej sprawiedliwszy dla wszystkich graczy.

Rafaell2.jpg

Edited once, last by Rafaell ().

• Predkość x4 to przy maks eko prawie 30k sury na godzine z boostami co daje bardzo szybki rozwój wszystkim, totalnie czyni nieskutecznymi koroniarzy jak na s34 RoboCop przy wlaśnie x1. :-)

Czasem ten czas można w ogóle na fladze przeoczyć, zwłaszcza jak się nie posiada żadnych skryptów które wklejają flagę na forum, o czym już poinformowałem support więc nie sądzę by poruszać tu dalej ten temat. Ale na pewno by taki czas zmniejszył dysproporcję w przewadzę skryptu. :-D tak o was mówię GANG :D My, GP wolimy wygrać uczciwie.

Ale od "Gangu" to proszę się odjaniepawlić. :whistling:

"My, GP wolimy wygrać uczciwie." - coś Wam nie wychodzi, bo mieliście i macie mnóstwo bobów budowniczych, których rozwijacie i przejmujecie. W zakładce "Podboje" widnieją głównie niebieskie kropki oznaczające, że kanibalizm to podstawa Waszej strategii... O posiadaniu szpiegów w innych sojuszach to już nie ma sensu się rozpisywać, bo przodujecie w tym.

Zwróć uwagę na fakt, że bycie "koroniarzem" jest jak najbardziej uczciwe, gdyż koło fortuny to przykra część gry, więc proszę nie wieszać psów (cokolwiektoznaczy) na robokopie.

Na skryptach się nie znam, ale podobno każdy sojusz z nich korzysta, toteż słaby to argument na oczernienie którejkolwiek strony...

• Rafaell proszę Cię o jedno, nie wypowiadaj się, bo Twojego pieprzenia się czytać nie da. Wybrałeś parametry, a nie grasz, bo co? Ho ho obserwuje inne społeczności, taki ze mnie światowiec. Kogo to obchodzi, że obserwujesz? Chyba tylko Ciebie, więc nie pisz o tym. :)

Tao Ren gracie uczciwie? Hmm... nie chcę pisać, ale Wasze GP ma tyle wspólnego z uczciwością co Grześ z piaskiem, który niósł do wioski. Dziwne, że sam logowałem się na 15 multi, które Wasz gracz zrobił, bo miał hasło niezmienione od 10 serwerów xD

Tacy jesteście uczciwi, jedynie multi i przejmowanie swoich. Co do skryptu, akurat KES wyłapie wszystko niezależnie od ustawień. Jak? Pytaj twórcę. Wystarczy kliknąć mieczyk i Ci pokaże jakie są czasy, więc zapal sobie, a nie mędrkuj, bo też pieprzysz 3 po 3.

Jak GF odpali x4 i x4 to sam Was dojadę, a jak będzie bez bonusu to jest to bardziej niż pewne :D Już pewien serwer zagraniczny pokazał ile mogę w pojedynkę jak mam chęć :)

Edited 2 times, last by Petirrosso ().

• Co za człowiek, nie można mieć własnego zdania na jakiś temat ? Nie pasuje, to nie czytaj. Skąd u ciebie ta wrogość.

Rafaell2.jpg

Edited once, last by Rafaell ().

• Słuchaj wez już tyle nie szczekaj, jestes najbardziej fałszywą mordeczką naa KA. Sprzedałeś swoich ludzi do Świrów bo GP zabrało tobie osadkę. :D " Ta krowa co dużo ryczy mało mleka daje i to prawda" Jesteś leszczykiem i tyle ;) Pokazałeś na s32 jak na x4 nas pokonasz, w miesiąc zniknąłeś z mapy ^^

Wracając do tematu, ty już wiele razy upadłeś i jesteś nadal na dnie :thumbdown: Jeżeli wypowiadasz się na temat multi, to zamknij mordeczkę :D Na s32 dobrze wiedziałem co robisz, 3/4 konta miałeś i sobie je farmiłeś dla surki, myślisz, że nie wiem? Czasami Razjelek za dużo mówi hahah :D A śmie coś pisać, że my mamy multi ^^^^^^

Bez bonusu to nie jest gra, to, że ty Peti nie masz życia prywatnego nie znaczy, że inni go nie mają ;) Bonus na KA, to podstawa, nikt nie będzie siedział 24/7 XD

Prędkość: x1

Prędkość jednostki: x1

Bonus nocny: aktywny od 00:00 do 09:00

//posty zostały połączone

Orestes

• I pisze to typ co prosił mnie abym do niego doszedł, bo chciał KES-a :) Poza tym z hipokrytami nie ma co dyskutować, bo to mija się z celem. Taka typowa pogawędka ze ścianą, wysłucha, ale i tak nie zrozumie.

Rafaell racja poniosło mnie, ale to tylko dlatego, że nienawidzę hipokryzji, a niestety u Ciebie to występuje w stopniu zaawansowanym.

• Owszem chciałem od ciebie Kesa i co w tym złego? Przecież Świrą ustawiłeś Bota, jak DJ robiło na Świrów akcje ;-) Baa sprzedałeś info, że DJ poleci w niedziele i faktycznie polecieli :D To się nazywa gracz, sprzedawczyk! :cursing: Dziwie się, że Robo cie przyjął z powrotem, gdzie takie fałszywe pyski dodawać do sojuszu :D;(;(

Pisałeś na początku s34, że dostaniemy od was ****** :D Powiedz mi czemu ja tego nie widzę? Raczej to my was lejemy :D Oj biedaczki, cały sojusz na traktatach albo przeniesieniach :D

Oj ten Gang z s30, tragedia :D

:D:D:D

Liczyłem, że DJ będzie rywalem na poziomie.. A tutaj wychodzi na to, że co robimy akcje to u was każdy atakowany gracz odpala traktat albo przeniesienia wali ile się da.. Brusy nawet na fejki odpala traktat :thumbdown:;(

Na dwie akcje bilans macie taki

12 traktatów

8 przeniesień

Jak tutaj grać a to dopiero początek serwera, gdzie każdy ma może po 1/2 offy :D:D

Nie pozdrawiam cieniasa petiegoo

Elo :*:D

• Dziewczyny, nie bijcie się. Wyśmiewając używanie traktatów czy przeniesień robicie z siebie kretynów, a przynajmniej hipokrytów, bo każdy z Was używa reliktów. A wypominanie sobie nawzajem kto dał dupy na którym świecie i za ile wywołuje zażenowanie, bo na każdym kolejnym ktoś musi odwalić kitę, by kto inny mógł się nazywać "zwycięzcą serwera". Chyba jeszcze nie znalazł się w tej grze lamus, co zrobiłby fuzję ze wszystkimi, byle nie przegrać, c'nie?