Posts by Fruity

  Wszystkie poradniki z forum + różne opis, które są zaszyte gdzieś w grze.

  Dodatkowo jakieś wskazówki od weteranów itp. :)

  Kiedyś się tym zajmowałem, ale wszystko co dobre się kończy :<

  Na starym forum (w temacie dotyczącym ustawień serwera 32) pojawiło się wiele ciekawych pomysłów na grę. W tym wątku możecie kontynuować rozmowy.


  Mam nadzieję, że chociaż część z nich uda się wprowadzić.


  Poniżej dodaję kilka wypowiedzi ze starego tematu bez uwzględnienia ustawień serwerów, bo myślę, że będą osobne ankiety w razie czego. :)
  Quote from Petirrosso

  W sumie wszedłem tutaj prosić Ardieya, aby zasugerował Pani CM sugestie ode mnie. Moja opinia na temat nowych serwerów jest jedna. Nie powinien już wyjść żaden nowy serwer w żadnym kraju. GF powinno zamknąć krajowe rozgrywki i wypuszczać światy międzynarodowe. Myślę, że wielu graczom znudziło się już bicie w kółko między sobą. Ciągłe te same wojny są mozolne i nie ważne czy ktoś kogoś ciągle pokonuje czy wymieniają się co serwer ciosami.  Wielkim urozmaiceniem byłoby gdyby powstawały serwery międzynarodowe. Wtedy gracze mogliby walczyć z innymi (bo każda narodowość ma swoją topkę). Według mnie byłby to strzał w dziesiątkę i na serwerze międzynarodowym pojawiłoby się tyle graczy co na polskim s1.


  Na nowym forum mamy opcje polubienia! Warto z niej skorzystać zamiast pisania krótkich postów typu "Popieram", bez argumentacji.

  Znajdziecie ją zaraz pod sygnaturą, po prawej stronie obok cytowania!

  IRC to chat, na którym możesz porozmawiać z graczami lub Team'em. Są 2 główne sposoby dostania się na kanał #kingsage.pl


  1. Pobrać i skonfigurować odpowiednie oprogramowanie - bardzo wygody, ale nieco bardziej wymagający sposób.

  2. Połączyć się poprzez stronę internetową.


  W tym poradniku opiszę oba te sposoby, a także przedstawię inne przydatne informacje, jak komendy, tryby użytkownika oraz kanału itp.


  Na sam początek, warto żebyś zapoznał się z regulaminem IRC, który jest dostępny TUTAJ

  Sposoby połączenia z kanałem

  Najpopularniejsze programy umożliwiające połączenie się z kanałem to darmowy HydraIRC oraz płatny mIRC.

  Przed konfiguracją programu, proponuję dokonać rejestracji na tej stronie.

  Na adres e-mail dostaniemy hasło, które później możemy zmienić (patrz punkt 6 w konfiguracji HydraIRC)

  Hydra IRC

  Pobierz program: LINK

  1. Po pierwszym uruchomieniu programu, zobaczysz poniższe okno. Klikamy "Yes".


  1


  2. Następnie przechodzimy do "User Identities" i klikamy "New"


  2


  3. Podajemy swój nick, klikamy "Add" oraz "OK"


  3


  4. Przechodzimy do zakładki "Scripts", celem ustawienia szybkiego logowania na serwer


  Command Profiles - tutaj wpisujemy dowolną nazwę, która posłuży później do wykonania skryptu

  Commands - tutaj podajemy komendę, która zostanie wywołana


  4


  Komendy, które warto dodać:

  Command Profiles Commands Funkcja
  auth /as auth NICK HASLO Poświadczenie tożsamości
  start /server ogn3.onlinegamesnet.net:6667,NICK:HASLO Logowanie na serwer
  j /j #kingsage.pl Dołączenie na kanał


  Listę dodatkowych konfiguracji serwera można znaleźć TUTAJ.


  5. Klikamy "OK". W oknie, które się pojawiło wpisujemy kolejne linijki zatwierdzając enterem


  /exec start - po tej komendzie musimy poczekać na wyświetlenie się okienka "Channel List", które zamykamy


  /exec j


  6. Zmiana hasła


  W oknie kanału wpisujemy:


  /AuthServ pass starehasło nowehasło


  Poprawnie przeprowadzona procedura zmiany hasła zostanie potwierdzona komunikatem w okienku serwera (w zakładce Server List, w lewym górnym rogu należy wybrać: ogn3.onlinegames.net)

  5


  7. Na koniec, warto włączyć logi kanałów: Options -> Prefs -> Logging -> Enable logging


  Wszystkie logi będą pojawiać się w folderze instalacyjnym programu, w podfolderze "Logs".

  Przy okazji warto zajrzeć do "Highlights". W tej zakładce można włączyć powiadomienia (np. o prywatnej wiadomości).


  mIRC  Ta sekcja została skopiowana z forum BiteFight, a jej autorem jest Razr. Widoczny na screenach kanał #bitefight.pl należy zamienić na #kingsage.pl

  Dziękuję Razr za pozwolenie na skopiowanie :)  Witam. W temacie tym wyjaśnię krok po kroku konfigurację programu mIRC służącego do korzystania z dobrodziejstwa jakim jest IRC :)

  Program mIRC można pobrać z jego oficjalnej strony: http://www.mirc.com/get.html. Poradnik tworzyłem używając wersji 6.35, lecz u Was wszystko będzie wyglądać bardzo podobnie nawet w nowszych/starszych wersjach.Po pobraniu przystępujemy do instalacji, po której uruchamiamy program.


  Po uruchomieniu programu ukazuje nam się taki oto obraz:


  1.png


  Co mamy do wypełnienia ? Już wyjaśniam.

  Full name – może to być imię i nazwisko, może być też Nick, lub cokolwiek innego.

  E-mail adress – adres e-mail, niekoniecznie prawdziwy.

  Nickname – Twój Nick pod jakim chcesz przebywać na IRC.

  Alternative – Nick zastępczy, w przypadku, kiedy ustawiony Nickname jest zajęty mIRC zmienia go automatycznie na zastępczy.


  Kiedy mamy to wypełnione, przechodzimy do zakładki Servers. Wygląda ona następująco:


  2.png


  Jak widzimy, na powyższym screenie zaznaczony jest przycisk „Add”, nie jest on zaznaczony bez powodu, ponieważ klikamy na niego w celu dodania serwera IRC, z którym chcemy się połączyć. Po wciśnięciu ów przycisku ukazuje nam się okienko dodawania serwera:


  3.png


  Okienko to wypełniamy następująco:

  Description – Opis serwera jaki będzie widoczny na liście w zakładce Servers, możemy wpisać na przykład OnlineGamesNet.

  IRC Server – Tutaj wpisujemy adres serwera, w naszym przypadku aktualna lista: https://www.onlinegamesnet.net/servers.php

  Ports – Port serwera, domyślnie 6667 – tak też zostawiamy.

  Group – Zostawiamy puste.

  Password – Także zostawiamy puste.


  Zatwierdzamy przyciskiem „Add” i widzimy zaznaczony nasz serwer „OnlineGamesNet” czyli to, co wpisaliśmy w Description. Wygląda to tak:


  4.png


  Na zaznaczony serwer klikamy dwukrotnie myszką, i pokazuje nam się zakładka Connect z dodanym, naszym serwerem:


  5.png


  Taka konfiguracja jest wystarczająca, aby połączyć się z serwerem, to też czynimy klikając przycisk „Connect”, po połączeniu się z serwerem ukazuje nam się takie okno:


  6.png


  Teraz w miejscu, gdzie miga kursor wpisujemy /#kingsage.pl i otwiera nam się oficjalny kanał IRC Kingsage.


  7.png


  8.png


  Program mIRC można dostosować do własnych potrzeb, osobiście polecam zmienić czcionkę, ponieważ domyślnie ustawiona Fixedsys jest jak dla mnie nieczytelna. W tym celu wybieramy z górnego menu View -> Font… i z listy wybieramy interesującą nas czcionkę (polecam Verdana, jest estetyczna i okno jest przejrzyste), następnie zaznaczamy jeszcze dwa okienka. Pierwsze przy "Set as default channel font", natomiast drugie przy "Use default".Dla porównania zamieszczam screen z czcionką Verdana:


  9.png


  Kolejną przydatną funkcją programu mIRC Highlight. Opcja ta umożliwia wyróżnianie tekstu, bądź reagowanie na dany tekst dźwiękiem. Aby ustawić higlight w polu przeznaczonym do pisania wpisujemy komendę /abook –h po czym ukazuje nam się takie oto okno:


  10.png


  Pierwsze co robimy to zaznaczamy okienko przy „Enable highlight” oznaczone na screenie zielonym kolorem. Następni klikamy przycisk „Add” oznaczony koloem czerwonym. Po kliknięciu „Add” wyświetla nam się następujące okienko:


  11.png


  Highlight lines that contain these words – Należy tu wpisać wyrazy, na które highlight będzie reagować. Jeśli ma to być nasz nick wpisujemy tu $me

  Color – z rozwijanej listy wybieramy kolor, na jaki ma być widoczny tekst na kanale, polecam czerwony.

  Play Sound – Podczas gdy klikniemy jednokrotnie na przycisk „No Sound”, napis ten zmieni nam się na „beep”, czyli windowsowe „piknięcie”. W przypadku gdy klikniemy w ten przycisk po raz trzeci otworzy nam się okno, w którym będziemy mogli wybierać nasze własne dźwięki w formacie .wav .mid oraz .mp3. Nie polecam wybierać tutaj piosenek, lecz jakieś krótkie dźwięki.

  Resztę pól pozostawiamy bez zmian i zatwierdzamy przyciskiem „OK.”, podobnie jak okienko highlight potwierdzamy przyciskiem „OK.”

  Teraz, gdy ktoś napisze na jakimś kanale, usłyszymy „Beep”, oraz zobaczymy wyróżnioną linijkę, w której nasz Nick został napisany, wygląda to tak:


  12.png


  Dla osób, które przy wiadomościach na kanale chcą mieć podany czas jej wysłania, proponuję włączenia opcji zwanej Timestamp. Aby ją aktywować wciskamy kombinację klawiszy alt + o i wybieramy zakładkę IRC rozwijając ją symbolem + i Wybieramy Messages. Okienko to prezentuje się następująco:


  13.png


  Zaznaczamy okienko przy „Timestamp events”. Spójrzmy jeszcze na format, w jakim będzie wyświetlana godzina, jest to [Hh:nn] zatem wyświetlane będą godzina i minuty. Jeśli zmienimy to na [Hh:nn:ss] wyświetlane będą także sekundy, kiedy zatwierdzimy to przyciskiem „OK.” każdą następną wiadomość na kanale będzie poprzedzać czas.


  Wiemy, jak uciążliwe niekiedy jest przemieszczanie się pomiędzy kanałami gdy są one poustawiane w niewłaściwy sposób na naszej liście kanałów. Jest sposób na poradzenie sobie z całym tym "bałaganem". mIRC posiada opcję, po włączeniu której kanały, na których jesteśmy ustawiają się na liście w porządku alfabetycznym. Opcja ta nazywa się "Sort buttons" i znajduje się w sekcji Display w opcjach programu (alt + o). Należy ją włączyć "zahaczając" odpowiednie okienko, jak na screenie:


  14.png


  To już wszystkie dodatkowe funkcje programu mIRC jakie miałem zamiar opisać, na pewno będzie Wam się miło IRCowało z tak skonfigurowanym klientem IRC.


  Teraz natomiast chciałbym zapoznać Was jeszcze z tworzeniem konta w sieci OnlineGamesNet.

  Aby stworzyć konto należy udać się na stronę http://www.ogamenet.net/authRegister.php?language=pl oraz wypełnić formularz rejestracyjny. Po wysłaniu formularza czekamy na wiadomość na podany e-mail, w której będzie hasło do naszego konta.


  Po otrzymaniu wiadomości w mIRC’u wpisujemy komendę:

  /msg AuthServ Auth Nazwa_konta hasło_z_maila

  Można także zmienić nasze hasło na takie, które łatwiej zapamiętać, w tym celu wpisujemy:

  /msg AuthServ pass stare_haslo nowe_haslo


  Jeżeli chcecie, aby mIRC sam logował Was na konto w AuthServie możecie skorzystać z opcji Perform, która automatycznie „wpisuje” za was daną komendę po połączeniu z serwerem. Aby to włączyć wciskamy w mIRC kombinację klawiszy alt + o i przechodzimy do zakładki Connect, następnie Options i klikamy w przycisk „Perform”. W okienku, które nam się ukaże, „zahaczamy” pole przy „Enable Perform on connect”, a w okienku „Peform cmmands” wpisujemy komendę:


  /msg AuthServ auth nazwa_konta Twoje_haslo


  Potwierdzając przyciskiem „OK.” Klikamy także „OK.” w oknie opcji i od teraz przy następnym połączeniu będziemy automatycznie logowani na konto AuthServ.


  Kiedy już skończymy prace z programem i wyłączymy go, po jakimś czasie pewnie będziemy chcieli wrócić na IRC, uruchomimy program mIRC i aby się połączyć z serwerem wpisujemy komendę:


  /Server OnlineGamesNet


  Zostaniemy połączeni z serwerem, który dodaliśmy na samym początku jako „OnlineGamesNet” i automatycznie zalogowani do AuthServ, teraz wystarczy tylko wpisać /j #kingsage.pl i rozmawiać ze znajomymi.


  Życzę dobrej zabawy!

  Razr


  WebIRC

  1. Logujemy się na stronie: LINK

  2. Klikamy "Chat!" na górze po prawej

  3. Na nowej stronie ponownie wybieramy "Chat!" oraz "Connect"


  Spis komend


  Wszystkie komendy zawierające Wasze dane (szczególnie hasła), zalecam nie wpisywać na kanale publicznym!


  Komendy wprowadzające zmiany na naszym koncie dostępne są TUTAJ

  Tryby użytkownika i kanału


  Tworzenie nowego kanału

  Wchodzimy na kanał #help
  Wpisujemy /support <powód>


  np. /support I want to register my channel (KingsAge.pl server: XX ally tag: XXX ally name: XXX members: XXX)


  server: nr servera
  ally tag: tag sojuszu
  ally name: nazwa sojuszu
  members: liczba osob w sojuszu


  Czekamy na supportera i wykonujemy jego polecenia (po opuszczeniu kanału przed zakończeniem czynności, prośba o rejestrację zostanie skasowana)
  Aby zarejestrować kanał należy być zarejestrowanym użytkownikiem sieci (trzeba posiadać Autha)


  Tryby kanału


  Kanał można dostosować do swoich potrzeb za pomocą trybów.


  aktywacja trybu:
  /mode #kanał +<tryb>


  dezaktywacja tryby:
  /mode #kanał -<tryb>


  wiele trybów na raz:
  /mode #kanał +<tryb>-<tryb>


  Lista trybów (wielkość liter ma znaczenie):


  • b <maska bana> - daje bana na maskę /mode #kanał +b nick!ident@host
  • C - blokada akcji CTCP
  • c - blokada kolorów na kanale
  • D - pozwala na ukrywanie się przed innymi na kanale dopóki czegoś nie napiszemy lub nie dostaniemy op'a lub voice'a
  • i - kanał dostępny tylko dla osób, które zostaną na niego zaproszone komendą /invite <nick> <kanał>
  • k <hasło> - ustawia hasło, które trzeba wpisać, aby wejść na kanał /j #kanał <hasło>
  • l <limit> - ustawia maksymalną ilość osób, która może przebywać na kanale (nie dotyczy to osób zaproszonych /invite)
  • M - blokuje wysyłanie wiadomości na większą ilość kanałów (dotyczy to również skryptów)
  • m - na kanale mogą pisać tylko osoby posiadające voice'a lub op'a
  • n - wiadomości na kanał mogą wysyłać tylko osoby obecne na nim
  • o <nick> - nadaje op'a użytkownikowi (może zarządzać kanałem)
  • p - ukrywa kanał na liście jeżeli ktoś użyje /whois (kanał widać po /list)
  • r - na kanał mogą wejść tylko osoby zarejestrowane (z Authem)
  • s - ukrywa kanał na liście jeżeli ktoś użyje /whois lub /list
  • t - temat mogą zmieniać tylko osoby z @ (op)
  • v <nick> - daje voice'a użytkownikowi (nie może zarządzać kanałem, ale może pisać na kanałach z trybem +m)  Tryby usera


  włączenie trybu: /mode <twój nick> +<tryb> (w przypadku korzystania z mIRC: //mode $me +<tryb>)
  wyłączenie tryby: /mode <twój nick> -<tryb> (w przypadku korzystania z mIRC: //mode $me -<tryb>)


  Tryby można wpisywać jednocześnie tzn: /mode <nick> +dx-i


  Lista trybów:

  • d - nie będziesz widział żadnych wiadomości na kanale (PW dalej będzie aktywne)
  • i - nie widać Cię po zastosowaniu przez zwykłego usera /names lub /who
  • x - ukrywa Twojego hosta, jeżeli wygląda on tak: test@provider.com, po użyciu komendy będzie wyglądał tak: test@Konto.user.OnlineGamesNet, tryb można wyłączyć po ponownym połączeniu z serwerem