Posts by Pulp

  Tartışmak için yazmıyorum öncelikle bunu belirteyim. Bu serverda bir olay için 1 kişiye söylüyoruz o ticket atıyordu bizde. Ve o kişiyle aynı böyle izah durumları oldu nickini de ticket numarasını da özelden gönderebilirim size. Ben senelerdir ticket atan oyuncuyum önceki serverlardan da biliyorum sizi Pulp hocam. Ben size taraf tuttuğunuzu söylemedim. Gargoyle'nin adını da geçirmedim. Taraf tuttuğunuzu düşünsek neden oynayalım bu oyunu ama sizler bu oyunun hakemisiniz etki altında kaldığınızı düşünüyorum bazı zamanlar. Mesela w32'de Ateş'ten bir oyuncu profiline Yalçoş yazdı 3 gün ban attınız itiraz ettik ban kaldırıldı Pagos hoca tarafından. O hesabımız gece boyunca saldırıya açık banlı kaldı operasyon yedik o gün ve köyleri zar zor koruyabildik, biz o serverı kaybedebilirdik sizin attığınız ban yüzünden. ATEŞ'ten bir oyuncu banlanınca kesin Pulp atmıştır diyoruz artık kendi aramızda. Bir oyuncu bana etek giydirir dolaştırırım seni diye mesaj attı karşılığında uyarı aldı attığı mesaj silindi falan filan. Onun da tartışmasını çok yaptım oyunu gerçekten bırakmayı düşündüm. Şikayet olayı da var. Bir adam hırsız ise şikayet edilmeden yakalanmıyor gibi bir durum var ticket sisteminde. 1 köylü hesapla aranızda hiçbir alışveriş yapmamanıza rağmen yanlışlıkla aynı ip'den giriş yapsanız bağlantı paylaşımı yapmadıysanız binlerce köyünüz olsun sınırsız banlanabiliyorsunuz. Aranızda bağlantı paylaşımı olsun ham göndermişseniz önceden o da banlanabiliyor süresiz. Daha bir ton şey anlatabilirim. Bu oyunda defalarca 1. oldum hırslı oyuncularız bizim olmadığımız yerde oyunun kalitesi düşer bizi oyuna küstürtmeyin sadece. Yetkilerden biraz daha ilgi alaka bekliyoruz.

  İlker hatalarımız olabilir,hatasız olduğumuzu iddia etmiyoruz.Kimin etkisi altında kalabilirim ki,beni nasıl etkileri altında bırakabilirler?Örnek verdiğin olayı hatırlıyorum ''Dansöz Yalçoş'' yazan arkadaşınıza direk ''hakaret 1.ihlal''den ceza vermemiştir.''Saldırgan İçerik 2.ihlal''den ceza almıştı liderimin dediği gibi yoruma açık durumlarda farklı yorumlayabiliyoruz ve daha önce yine üslup bozukluğundan uyarı almıştı..Pagos adminim cezayı iptal edip beni uyarmıştı.Diğer örnek verdiğin olayı tam hatırlamıyorum ama tam olarak öyle olmaması lazım ve 'hiçbir mesaj tarafımızca silinemez' böyle bir durum söz konusu değildir.


  Şikayet edilmeden yakalanmıyor konusuna katılmıyorum,fırsat buldukça hesapları şikayet olmasa bile kontrol etmeye çalışıyorum ama bir yere kadar.Yardımlarınızla bu multi olayının önüne geçeriz herkes temiz oyun istiyor ama bir yandan da birden çok hesap kullanıyor.


  Yanlışlıkla aynı ip'den giriş nasıl yapılır anlamıyorum G.İ.Ş(4.1) kurallarına göre her oyuncunun oynadığı dünyada 1 hesabı olması lazım aksi taktirde ban yer.Demek ki şifre paylaşımı yapılıyor ya da birden çok hesaplarınız var,yoksa bir hesaba yanlışlıkla girmenin imkanı yok.


  Bağlantı paylaşımına hangi tarihte başlanmış hangi tarihte iptal edilmiş hepsi sistemde görünüyor.Bağlantı paylaşımından önce herhangi bir eşleşme yoksa zaten bu durumdan kimse ban yemez.Yeterince ilgili olmaya çalışıyoruz.


  Bu sözlerim tüm oyunculara,oyunu oynayan oyuncular yıllardır aynı insanlar,herkes birbirini tanıyor gördüğümüz kadarıyla aile gibi olmuşsunuz lütfen birden fazla hesap kullanmayalım bugün burada herkesin tek hesabı olsa bu durumları kimse konuşmuyor olacak bu oyunu siz güzelleştirin oyun için birbirinize hakaret etmeyin yakışmıyor arkadaşlar bildirilen hakaret mesajlarını hayretler içinde okuyorum bu kadar olmamalı.Ben şahsen oyuncuların hesaplarını kapatırken üzülüyorum,herkes burada emek harcıyor,kimi uykusundan,kimi ailesinden,kimi vaktinden,kimi kazandığı parasından feda ediyor.O yüzden lütfen temiz ve seviyeli oyun oynasın hiçbir oyuncumuz üzülmesin:)

  Orpheus liderim gereken cevabı vermiş ama yine de yazmak istedim. İlker,bu server boyunca sadece dün birden fazla ticket atmışsın.Günde 1 defa bakılıyor diye sitem etmişsin.Bu iskan meselesinde ima etmek istediğin duruma açıkçası üzüldüm..Bu durum çok basit sürekli sizin gibi rakipte ticket yağmuruna tutuyor.Anladığım kadarıyla iskan geldiği an,iskan gelen hesapları şikayet etmişler.W31 den örnek vermişsin bilmiyorum nick vermem etik olmaz sanırım klanındaki arkadaşlarına sorabilirsin arkadaşının ticketlarıyla kaç hesap kapatmışım ivedilikle..sorabilirsin arkadaşlarına ...Yazdıklarına göre taraf tutuyormuşum gibi bir algı oluşuyor.Orpheus liderimin dediği gibi bu serverda tek operatör ben değilim Gargoyle Opum'da görevli.Hadi diyelim(böyle bir şey söz konusu dahi olamaz.)ben taraf tutuyorum Gargoyle Opum'da mı taraf tutuyor?Hani denir ya ''iğneyi kendine,çuvaldızı başkasına batır''bir şeyleri ima etmeden önce düşünmek lazım..    

  Merhabalar sorunuzun cevabı bu şekildedir fly

  merhabalar sayın adminler ve oyuncular,

  bir şey sormak istiyorum.

  puanlara göre çarkıfelekten çıkan hammadde teslimat miktarlarını nereden öğrenebiliriz ?

  yada adminler bu soruyu cevaplaya bilirler mi ?