Posts by Polog


  Forum Kuralları

  I. GENEL:


  1. KingsAge.net forumu KingsAge Türkiye oyununun resmi forumu olup, forumun amacı KingsAge Türkiye kullanıcıları arasındaki bilgi alışverişini ve iletişimi sağlamaktır. Bu kural dahilinde forum içerisinde başka oyun ve serverlardan görüntüler ve yazılar paylaşılamaz.
  2. Foruma üye olan tüm kullanıcılar bu kuralları biliyor ve kabul etmiş sayılır.
  3. Forum Yönetimi bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.
  4. Kuralların yorumlanmasında ve uygulanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir.
  5. KingsAge.net takımında görevli olan takım üyeleri haricinde, bir üyenin forumda bir adet hesap açma hakkı vardır ; birden fazla hesabı olan kişilerin, hesapları kapatılır. Aynı IP adresinden bağlanan kullanıcılar ticket doldurarak bildirim yapmalıdırlar.
  6. Üç aydan daha uzun süre kullanılmayan forum hesapları silinebilir.


  II. YETKİLER ve GÖREVLER


  7. Forumdaki en yetkili kişiler Forum Yöneticileridir (administrator); forum yöneticileri forumun düzenlenmesi ve yönetilmesi konusunda yardım etmesi için moderatör atayabilir ve gerekli görürse bunları değiştirir. Forum yöneticileri; foruma yeni bölüm açabilir, mevcut bölümleri kapatabilir, kurallara uymayan kullanıcıları forumdan uzaklaştırabilir ve forum kurallarına aykırı hareket eden kişilerin oyunda da ceza alması oyun yöneticilerine önerebilir


  a. Forum kullanıcılarının, forumdaki kural ihlalleri oyunlarında da bağlayıcı olabilir. Forumdaki kural ihlallerinin derecesine göre kullanıcının oyun hesabı ya da hesaplarının ceza alması oyun yöneticilerine önerilebilir.


  b. Forum yetkilileri ve Oyun yetkilileri farklı olup, oyun içi cezalarla ilgili forumda herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Oyun içi cezalarıyla ilgili itiraz, şikayet ve savunmalar forum aracılığı ile yapılamaz. Bu kurala aykırı hareket edenler hakkında Forum Kuralları tatbik edilir.


  8. Moderatörlerin görevi, yetkili oldukları bölümlerde forum kurallarının ihlal edilmesini engellemektir. Moderatörler sadece forum içinde yetkilidirler ve oyunun işleyişi, oyunda verilen cezalar gibi konulara müdahale edemezler. Forumun tamamında yetkili olan moderatörlere süper moderatör denir.


  9. Yöneticilerden ve moderatörlerden forumda ya da özel mesaj yoluyla sorulan her soruya cevap vermeleri beklenmemelidir. Forum yetkililerinin görevi forum düzenini sağlamaktır.


  10. Yazılan mesajların sorumluluğu mesajları yazan kişilere aittir, yönetici ve moderatörler başkalarının yazdığı mesajlardan dolayı sorumlu tutulamazlar.


  11. Yönetici ve uzlaştırıcı dışında foruma mesaj yazmak ya da okumak amacıyla gelen herkes kullanıcı, üye olarak tanımlanır.  III. FORUM KULLANMA ŞARTLARI  12. Forum amacı dışında kullanılmamalıdır;


  a. Mesaj sayısını artırma amaçlı sürekli mesaj yazmak, piramit yapmak (iç içe 2 den fazla alıntı kullanmak) ve benzeri faaliyetler yasaktır. Belirlenmiş özel alanlar (Sur Altı, Fan Çalışmaları, GazeteKA, KingsAge Anket vb.) dışında sadece KingsAge.net ile ilgili konular yazılabilir.


  b. Tek kelimelik cevaplar içeren, sadece alıntı ve/veya ifade (smiley) kullanılarak oluşturulan ya da "+1", "???" gibi anlamsız içerikli mesaj yazmak yasaktır. Bu tarz mesajlar, mesaj sayısını artırma amaçlı yazılmış (SPAM) olarak nitelendirilir, Forum Kurallarına aykırıdır ve yaptırıma tabidir.


  c. Üzerinden iki saat geçmeden arka arkaya iki ya da daha fazla mesaj yazmak, aynı konu içerisinde sürekli aynı mesajı yazmak, görüntülenen sayfadaki tüm konularda en son mesaj yazarı olmak, birden fazla başlığa sürekli aynı mesajı yazmak, eski baslıkları bumplamak, forum kurallarına aykırıdır ve yaptırıma tabidir.


  13. Aynı konu hakkında birden fazla başlık açılamaz. Bir konu hakkında aynı bölüme birden fazla başlık açıldıysa sonradan açılanlar kilitlenir. Aynı başlığın birden fazla bölüme açılması (crossposting) kesinlikle yasaktır ve aynı başlığı birden fazla bölüme açanlar derhal forumdan uzaklaştırılacaktır.


  14. Tüm mesajlar forumdaki ilgili kısımlara yazılmalıdır. Bu kurala uymayan kullanıcılar uyarılır, mesajları silinir ya da taşınır. Başlıklar kilitlenir, silinir ya da taşınır.


  15. Bütün harfleri büyük yazmak, bağırmak anlamına gelmektedir.


  a. Tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle yazılmış olan mesajlar silinir, mesaj sahipleri uyarılır. Büyük harflerle konu baslıkları açmak yasaktır.


  b. Mesajlarda kullanılan punto maksimum 15 olmalıdır. 15 puntodan büyük yazılmıs olan mesajlar yaptırıma tabidir.


  16.


  a. Forum içerisinde kullandiginiz kelimelere ve uslubunuza dikkat etmeniz gerekir. Buna özel mesajlar da dahildir. Karşı tarafı rahatsız etsin veya etmesin toplum ahlakına aykırı davranışlar kısa sureli forumdan uzaklaştırılmaya sebep olur.


  b. Hakaret, yasadışı eylem, cinsellik ve özel hayata karşı tehditte bulunan mesajlar yazılamaz. Buna özel mesajlar da dahildir. Bu madde sadece yazı değil; nick(rumuz), resim, link, avatar ve bunun gibi içerikleride kapsamaktdır. Bu tarz mesajlar yazanlar forumdan süresiz uzaklaştırılır.


  c. Forum içerisinde üyelerin birbirlerine karşı kanıtsız suçlamalarda bulunması kurallara aykırıdır.


  17. Forumda, dini ve siyasi içerikli tartışmalar yapılamaz. Bu tür mesajlar silinir, gerekli görülürse başlık kilitlenebilir. Bu mesajları yazanlar forumdan uzaklaştırılır. Bu madde sadece yazı metinlerini değil; resim, link avatar ve bunun gibi içerigi de kapsamaktadır.


  18.

  a.
  Özel hayatın ve haberleşmenin gizliligini ihlal eden yazılar (chat kayıtları, özel mesajlar vb.) ancak konuda adı geçen isimlerin onayıyla forumda yayınlanabilir. Konuda adı geçen üyelerin onay vermemesi durumunda yayınlanan yazılar yaptırıma tabidir.


  b. Forum içerisinde ticket cevaplarının yayınlanması kurallara aykırıdır.


  19. Forum ticari veya kişisel amaçla kullanılamaz, ticari ya da reklam amaçlı mesajlar silinir. Yazıldığı bölüm için link vermek gereklilik olmadıkça her türlü kişisel yada ticari sitelere ve forumlara link vermek yasaktır. Bu mesajları yazanlar forumdan uzaklaştırılır. Oyun hesapları para, kontör vb. maddi olarak ölçülebilen değerler ile satılamayacağı gibi forum üzerinde de satış amaçlı başlıklar açılamaz.


  20. Kilitlenen bir başlıktaki tartışmanın, yeni bir başlıkta devam edebilmesi için; başlığı kilitleyen uzlaştırıcı ya da yöneticiden izin alınması gerekir, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılır, açılan yeni başlıklar silinir ya da kilitlenir.


  21. Legal (yasal) olmayan ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olarak nitelendirilen ve yasaklanan her türlü içerik KingsAge Türkiye forumunda yasaktır ve bu tür içeriği yayınlayan üyeler derhal uzaklaştırılacaktır. Bu tür içerikten bunu yayınlayan üye mesuldür ve KingsAge Türkiye takımı sorumluluk kabul etmez.


  22. Üyelerimiz forumda imza (signature) kullanırken aşağıdaki imza kullanım kurallarına uymak zorundadır:


  • Tüm Forum Kuralları imzalardaki içerik için de bağlayıcıdır.
  • İmzada kullandığınız resimlerin azami ölçüleri Yükseklik : 230 piksel * Genişlik : 500 piksel olmalıdır.
  • İmzanın bütünü sayfa okunurluğunu zorlaştıracak boyutlarda olmamalıdır.
  • İmzada yazı kullanırken azami punto 15 olmalıdır.
  • İmzada Resim kullanırken Forum Kurallarını ihlal edecek içerik kesinlikle kullanılmamalıdır. Örneğin: Siyasi parti logoları, dini söylemler, küfür, argo, hakaret vb.
  • İmzada kesinlikle ticari marka reklamı, firma logosu, bireysel yada ticari site/forum linki kullanılmamalıdır.
  • İmzada kötü alışkanlıklara (sigara, alkol vb.) özendirici içerik, şiddet, kavga, kan vb. görüntüler olmamalıdır.
  • İmzaların sorumluluğu üyeye aittir, legal olmayan her içerik yasak olduğu gibi KingsAge Türkiye takımı bu konuda sorumluluk kabul etmez.
  • Yukarıda açıkça belirtilen kurallara uymayan üyelerimizin imzaları kaldırılacak, gerekli görülürse ve/veya imza hakkındaki kural ihlalinin tekrarlanması halinde imza kullanım hakları uyarılmaksızın geçici ya da kalıcı olarak iptal edilecektir.


  23. Üyelerimiz forumda avatar (hesap resmi) kullanırken aşağıdaki avatar kullanım kurallarına uymak zorundadır:


  • Tüm Forum Kuralları avatar için de bağlayıcıdır.
  • Avatarda Forum Kurallarını ihlal edecek içerik kesinlikle kullanılmamalıdır. Örneğin: Siyasi parti logoları, dini söylemler, küfür, argo, hakaret vb.
  • Avatarda kesinlikle ticari marka reklamı, firma logosu, bireysel yada ticari site/forum linki kullanılmamalıdır.
  • Avatarda kötü alışkanlıklara (sigara, alkol vb.) özendirici içerik, şiddet, kavga, kan vb. görüntüler olmamalıdır.
  • Avatarda yönetici resimleri, avatarları veya rankları taklit edilemez, kullanılamaz.
  • Avatarların sorumluluğu üyeye aittir, legal olmayan her içerik yasak olduğu gibi KingsAge Türkiye takımı bu konuda sorumluluk kabul etmez.


  24. Forum içerisinde MSN, mail adresi ve harici download linkli yayınlamak yasaktır.


  25. Forum kullanıcılarının incelenmesini istedikleri forum mesajlarının raporlanma süreci mesajın yazılma tarihinden itibaren 10 gündür. Uyarı aldirtmak maksatli 10 günü gecen raporlanmış mesajlar dikkate alınmaz.


  Oyun Kuralları

  Oyun kuralları Genel İş Şartlarını (GİŞ) tamamlar niteliktedir ve aralarında bir tutarsızlık veya kararsızlık yaşandığında geçerli olan kısım GİŞ maddeleridir.


  Kurallar tüm oyun dünyaları için geçerlidir. Eğer haksız olarak ceza aldığınızı düşünüyor iseniz lütfen destek sistemini kullanarak sorumlu yöneticiler ile iletişime geçiniz.


  Lütfen veri gizliliği nedeniyle her türlü şikayet ve itirazın hesabın sahibi tarafından yapılması gerektiğini unutmayınız! Bu hususta itirazın geçerli sayılması ve bilgi verilebilmesi için hesabın aktif mail adresi ile ticket atılması gerekmektedir.


  1-) Hesaplar


  Her oyuncu birden fazla aktif hesaba sahip olabilir ancak her dünya için kendisine ait tek hesap ile oynayabilir.


  2) Hesaba Erişim. Hesap bakıcılığı & Hesap Paylaşımı


  • Hesaba sadece hesap mail adresi sahibi erişim sağlayabilir, hesap bakıcılığı yada hesap paylaşımı gibi hesap sahibi dışında hesaba erişim yapılmasını ifade eden durumlar kesinlikle yasaktır.
  • Bunun tek istisnası premium özellik olarak kullanılan bakıcılık fonksiyonudur, premiumsuz üyelerin bunun yerine tatil modu fonksiyonunu kullanmaları gerekmektedir.
  • Hesap şifresinin paylaşılması yasaktır.


  3-) Hesap Devri


  • Bir hesap devredilmek istendiğinde yada devir alınmak istediğinde ileride bir sorun yaşanmaması için devir işleminin kesinlikle ilgili operatöre bildirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde hesapta bir tutarsızlık çıkması durumunda oyun yönetimi hesabı kapatma hakkını saklı tutar.
  • Kron ve premium eşyalar hesapların kendisine bağlıdır ve devir edilemez.


  4-) İnternet Bağlantısı Paylaşımı


  • Oyun içinde internet bağlantısı paylaşımı bildirme fonksiyonu bulunmaktadır. Ortak bağlantıda bulunduğu bilinen ve aynı serverda oynayan her hesap birbirini bildirmek zorundadır. Üniversite ağları, iş yeri bağlantıları gibi toplu kullanıma açık alanlar bu duruma örnektir.
  • Yabancı ağlardan oyuna bağlanmanız süresiz kapatılmanıza sebep olabilir.
  • İnternet bağlantı paylaşımının kötüye kullanımı süreli yada süresiz kapatılma cezası almanıza sebep olabilir.


  5-) Pushing


  • Kendi hesabını geliştirmeye yönelik küçük hesap kullanımı yasaktır. ( örnek olarak; ham madde sağlama amacı ile kullanmak)


  6-) Oyun Hatası/Bug Kullanımı


  • Bug oyuncuya haksız avantaj sağlayacak şekilde oluşan oyun hatalarıdır. Bu oyun hatalarını kullanmak yasaktır. Bir oyun hatası ile karşılaşırsanız hemen oyun yöneticisi ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.


  7-) Bot ve Yardımcı Program ( Script ) Kullanımı


  Lütfen genel iş kurallarında, 5. not: "Çevrimiçi oyunların kullanımı için özel kurallar" ve buna dahil 5.1 den 5.7 ye kadar bütün alt notlara dikkat edin.

  • Kullanılan programlar ile ilgili, izin verilen bazı istisnalar bulunur. İzin verilen skriptlerin listesini forumda bulabilirsiniz.
  • Eğer özel bir programın serbest olup olmadığına emin değilseniz destek birimi ile irtibata geçin ve scripti oraya gönderin.
  • Ayrıca kendisi için script yazan bir kimsenin de bunu kullanmadan veya dağıtmadan önce destek birimi ile irtibata geçmesi ve izin alması gerekir.


  8-) İçerik


  • Hakaretler ve saldırı içeren cümleler yasaktır ve buna bağlı olarak cezalandırılırlar.
  • Diğer oyuncuları tehdit etmek sadece oyun içi bir konu ile ilgili serbesttir ve başka bir platform ya da özel hayat ile ilgili yapılması kesinlikle yasaktır.
  • Politik, ırkçı, pornografik veya bunun dışındaki yasadışı ifadeler, KingsAge içinde her türlü platformda yasaktır.
  • Gameforge o ülkenin diline hâkim olmamaları halinde, yabancı oyuncuların hesaplarını kapatma hakkını saklı tutar.
  • Buna oyun gibi resmi Forum ve IRC kanalı da dâhildir.


  Aynı şekilde bu kuralların geçerli olduğu yerler:

  • Oyun içi mesajlar, oyuncu profilleri, köy isimleri, ittifak profilleri, ittifak içi unvanları kapsar.
  • Lütfen bu tip bir davranışın oyunda, forumda yada IRCde geçici yada sınırsız bir cezaya ve hesabının kapatılmasına yol açabileceğini unutmayınız.
  • Ahlaki olmayan veya bir kişinin uyumunu bozan içerikte bilgiler yaymak yasaktır. Oyun içi ahlaki sınırlar da oyun takımı tarafından belirlenir ve kontrol edilir. Bazı içerikler için sansür kullanılabilir ve oyun hesabı belli bir süre yada sınırsız kapatılabilir.

  Bu kural oyun içi mesajlar, profiller ,takma isimler, yerleşim yerleri isimleri, ittifak isimleri ve genelgeler için de geçerlidir.

  • Bir oyuncudan zorla maden istemek serbesttir.
  • Bir oyuncuyu KingsAge 'in ücretsiz sağladıkları dışında kron veya premium eşya gibi şeyler için tehdit etmek yasaktır.
  • Hakaret içeren ve hoş olmayan sakıncalı mesajlar yasaktır.
  • Diğer oyuncuların şifrelerine ulaşmaya çalışmak veya ele geçirmek yasaktır ve cezalandırılır.
  • Oyun içinde ırkçı, politik, pornografik kavramlar kullanmak yasaktır. Buna oyuncu profili, ittifak profili, takma isim ve yerleşim yeri isimleri de dahildir.
  • Yasal olmayan ve pornografik sayfalar ile ilgili linkler vermek yasaktır.
  • IRC Chat veya forumda diğer oyunculara hakaret eden oyuncular için oyun içinde ceza alma tehlikesi de vardır.

  9-) Spam


  Bir oyuncunun görüş açısını, yani normal oyun akışına devam etmesini engellemeye çalışılan her deneme yasaktır.


  Buna,

  • Mesaj yolu ile spam (IGM) ve

  • Diğer oyunların reklamı da dahildir.